Dekodiranje algoritama društvenih medija koji će vam pomoći

Šta su algoritmi društvenih medija? Jednostavno rečeno, algoritmi društvenih medija su pravila koja sortiraju postove u feedovima vaših pratilaca na osnovu relevantnosti umjesto vremena objavljivanja. Drugim riječima, algoritmi daju prioritet objavama koje korisnici žele vidjeti i sa kojima će se najvjerovatnije uključiti. Prije algoritama, korisnici društvenih medija bi vidjeli sadržaj hronološkim redoslijedom – bez obzira na to ko ga je objavio ili je li relevantan za njihove interese. Kako su društvene mreže postajale sve popularnije, uslijedio je stalni tok sadržaja. Bez dobro planiranog, organizovanog algoritma, korisnici bi mogli biti preopterećeni količinom sadržaja koji im je predstavljen.

Danas su, zahvaljujući algoritmima

sadržaji društvenih medija prilagođeni individualnim Special Lead interesima pratilaca. Zato vaši pratioci mogu vidjeti objave o vašim proizvodima i uslugama, dok njihovi prijatelji mogu vidjeti potpuno drugačiji sadržaj. Zbog algoritama društvenih medija, ne postoje dva ista društvenog sadržaja. [Besplatni vodič] Vrhunski vodič za marketing na društvenim mrežama za lokalna preduzeća Preuzmite odmah Kako funkcionišu algoritmi društvenih medija? Društveni algoritmi su dizajnirani da filtriraju sadržaj na osnovu posebnih interesa vaših pratilaca koristeći signale za rangiranje.

Special Lead

Signali za rangiranje govore algoritmu

da li je dio sadržaja relevantan za vas na osnovu vaših bulk lead prethodnih aktivnosti u aplikaciji. To je oblik mašinskog učenja – vrsta veštačke inteligencije koja omogućava računarima da uče iz podataka i prepoznaju obrasce bez potrebe za eksplicitnim programiranjem. Kada vam algoritam pokaže sadržaj za koji misli da je relevantan za vas, on se oslanja na pristrasnost mašinskog učenja, koja se također naziva pristranost algoritma društvenih medija. Prisjećajući se s kakvom se vrstom sadržaja vaši pratioci najčešće bave,

algoritam može odrediti hoće li novi dio

vašeg sadržaja zainteresirati vašu publiku. Zatim സംവേദനാത്മക വീഡിയോകൾ – അവ എന്താണെന്നും അവ എന്തിനുവേണ്ടിയാണെന്നും može označiti da je objava relevantna i odlučiti gdje će je rangirati u svom feedu. Što više neko koristi platformu društvenih medija, njen algoritam će više naučiti o njihovom ponašanju i preferencijama za sadržaj. Na primjer, ako je vaša kompanija u sportskoj industriji, vaš sadržaj će najvjerovatnije doći do feeda nekoga tko prati sadržaje o košarci, bejzbolu i fudbalu. To je zato što platforma zna da su zainteresovani za sport i daće prioritet sadržaju.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *